15 Eylül 2019
  • Istanbul 22.78°
  • Ankara 23°
  • Izmir 27.22°
İmsak 05:10
Güneş 06:37
Öğle 13:05
İkindi 16:35
Akşam 19:22
Yatsı 20:43
BIST103.072
Dolar5,6913
Euro6,3238
Altın272,3742

Fenerbahçe'den "Yeni Sezon" Açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe, internet sitesinden "Her takım ve kişiye eşit mesafede, mutlak adaletin egemen olduğu imtiyazsız bir futbol ortamı diliyoruz" başlığıyla açıklama yayımladı.

Fenerbahçe'den

Fenerbahçe'den "Yeni Sezon" Açıklaması

Süper Lig'de geçen sene aldığı sonuçlar ve oynadığı futbol ile taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Fenerbahçe, yeni sezon öncesindeki hazırlık maçlarından da olumlu bir izlenim bırakamadı. 

Fenerbahçe Kulübü, yeni sezon öncesi "Her takım ve kişiye eşit mesafede, mutlak adaletin egemen olduğu imtiyazsız bir futbol ortamı diliyoruz" başlığıyla açıklama yayımladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Futbolda adalet ve eşitlik gibi değişmez ilkelerin tüm takım ve kişilere istisnasız ve imtiyazsız aynı mesafede uygulanması. Sahada mücadele eden takımlara ve oyuna, hak, emek, alın teri gibi manevi kavramlar ve kurallar esas alınarak yüzde 100 tarafsızlıkla yaklaşılması. Sonuç her ne olursa olsun taraflı tarafsız her takım ve camia tarafından bu sonuca saygı duyulacak bir yönetimin; saha içinde ve dışında, sezonun ilk maçından son maçına dek futbolun tüm birimlerinde sergilenmesidir.

Takımı, rengi fark etmeksizin sahada mücadele eden futbolcuların alın teri ve mücadelesine çeşitli baskı ve etkilerle görünür ya da görünmez şekilde müdahale ederek rekabete ve başa baş mücadeleye gölge düşürmenin; Türk futboluna ve marka değerine yapılabilecek en büyük zarar olduğu artık akıllara kazınmalıdır. Tüm bunlar kapsamında en büyük görev ve sorumluluk tartışmasız Türkiye Futbol Federasyonunundur.

Futbolun insanlar için keyif veren bir oyun olduğu gerçeğinden hareketle fair play ruhunun sahalarımıza tam olarak yansıtıldığı, yalnızca alın teri ve mücadelenin konuşulduğu, futbola dair kuralların, kulislerin, lobilerin, kişilerin etkisinde kalmadan uygulandığı 'mutlak adalet ve eşitliğin egemen olduğu' bir futbol sezonunun yaşanmasını temenni ediyor; Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu doğrultuda atılacak adımlarda tüm desteğimizle var olacağımızı duyuruyoruz.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.  

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri