Fenerbahçe önce Kjaer' in satışı için Milan yönetimi ile masaya oturdu. İtalyan yöneticiler 10 milyon euro teklif etti. Ancak Sarı- Lacivertliler 12 milyondan az bir parayı kabul etmedi ve sonunda Milan' a bu teklifi kabul ettirdi.

SİMON KJAER MİLAN'A DOĞRU

Bu durumun ardından Fenerbahçe Kjaer' in boşluğunu doldurmak adına harekete geçti. İlk olarak Real Madrid' den ayrılan Pepe ile temasa geçildi. Fakat Beşiktaş, Çin ve Avrupa kulüpleri ile dirsek temasında olan Portekeizli stoperin maliyeti çok yüksek bulundu ve ibre Mangala'ya çevrildi. Fenerbahçe M.City'li Fransız stoperin kiralanması için düğmeye bastı.

PEPE OLMADI MANGALA KİRALANACAK

Geçtiğimiz sezonu Valencia' da kiralık olarak geçiren ve iyi bir perfornmans gösteren Mangala için hem Manchester City hem de oyuncunun menajeri ile temasa geçildi.

Görüşmelerin olumlu seyrettiği ve kiralık olarak Fenerbahçe'ye gelebileceği öğrenildi. Sarı-Lacivvertlilerin kiralama bedeli olarak 2.5 milyon euro gibi bir rakam vermesi bekleniyor.

Bu rakamın altına inilmesi için de ciddi bir uğraş var. Mangala, Fransa'nın EURO 2016 kadrosunda da vardı. Şimdi Fenerbahçe'de gözler bu transfere çevrildi.