Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Fenerbahçe'nin  Atiker Konyaspor ile dün oynadığı maçta kolu kırılan Brezilyalı futbolcu Jose  Fernandao'nun sahalara dönüşünün 2-3 ayı bulacağı açıklandı.
 
Fernandao'nun sağlık durumu ile ilgili sarı-lacivertli kulübün  internet sitesine açıklamada bulunan kulüp doktoru Burak Kunduracıoğlu,  "Fernandao'nun dirsek ile omuz arasında bir kırığı oldu, 5 parçalı bir kırık  meydana geldi. Dün akşam tetkikleri yapılan oyuncumuz bugün sabah itibarıyla  operasyona alındı. Ameliyat başarılı geçti. Yarından itibaren de  rehabilitasyonlara başlayacağız." ifadelerini kullandı.
 
Kunduracıoğlu, Brezilyalı golcünün sahalara dönüşünün 2-3 ayı  bulacağını açıklayarak, şunları kaydetti:
 
"Bu tür vakalarda önce kemiğin kaynaması için ihtiyacı olan süreyi  bekliyoruz. Kemik kaynamasını gördükten sonra bu arada dirsek açıklığını sağlamış  oluyoruz. Ödeme ve ağrıya yönelik tedaviler yapıyoruz. Akabinde dirsek hareket açıklığını sağladıktan ve kemik kaynadıktan sonra kuvvetlendirme egzersizlerine  başlıyoruz. Tabi bunlar futbolcu ve kolunda olduğu için kondisyon ve bacakla  ilgili çalışma yapmamıza herhangi bir engel yok. O şekilde rehabilitasyonu ameliyatı yapan ekiple düzenleyip Fernandao için en uygun şekilde planlama  yaparak sahalara geri dönüşünü sağlamak için çalışıyoruz."

Kaynak:sampiy10