Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu'nda konuşan Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Fatih Terim'in Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden ayrılmasıyla ilgili flaş bir açıklama yaptı.

TAZMİNAT ÖDENMESİNE KARŞIYIZ

Şekip Mosturoğlu, "Fenerbahçe olarak istifa etmiş birisine tazminat ödenmesine karşıyız. Bu görüşümüzü TFF Genel Kurulu'nda da bildiririz. TFF ile Terim arasındaki sözleşme karşılıklı sonlandırıldıysa, tazminat ödenmez. Bu konunun takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafında görevine son verilen Fatih Terim, tazminat olarak çalışmadığı sene için 20 milyon TL alacak.

TAZMİNAT ÖDENMEYECEK

TFF, sene de 3.5 milyon euro (12 milyon TL) ücret alan Fatih Terim'le karşılıklı olarak anlaşmanın fesh edildiği duyuruldu. Federasyon Fatih Terim'e herhangi bir tazminat ödemeyecek.

NELER OLMUŞTU?

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi. Fatih Terim'in federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığı basına duyuruldu.

TFF'DEN AÇIKLAMA: ''FATİH TERİM KURUMA ZARAR VERİYOR''

Türkiye Futbol Fedarasyon'undan yapılan açıklamada Fatih Terim'in Türk Milli Takımına zarar verdiği için kendisiyle yolların ayrıldığı ifadeleri yer aldı.