Fenerbahçe Doğuş, Galatasaray Odeabank'ın kaptanı Sinan Güler'i transfer ettiğini resmen duyurdu

Sarı-Lacivertli kulübün açıklaması şu şekilde:

"Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, ülke basketbolumuzun en önemli oyuncularından biri olan Sinan Güler ile 2+1 senelik sözleşme imzaladı.

Yeni sezon hazırlıkları dahilinde çalışmalarını devam ettiren Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımız, kadrosunu Sinan Güler ile güçlendiriyor.

1 metre 92 santim boyunda olan ve her iki guard pozisyonunda da forma giyebilen yıldız oyuncu, yeni sezondan itibaren Fenerbahçe’nin başarısı için terk dökecek.

Sinan Güler’e Fenerbahçe’ye hoş geldin diyor, yarıştığı ‘her kulvarda’ şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe Doğuş Basketbol Takımımızda başarılar diliyoruz.

GALATASARAYLI TARAFTAR ŞOKTA

Böyle bir transferin olması Fenerbahçeli taraftarları memnun ederken Galatasaraylı taraftarlar ise şok oldu. Sosyal medyadan da bu transfere tepki göstreren taraftar sezon bitiminde giden Ergin Ataman'dan sonra böyle bir transferinde gerçekleşmesi sonrasında basketboldan umudu kesti. Daha iki sezon önce Euro Cup'ı kazanan ve ligde de fırtınalar estiren sarı-kırımızılı ekip geçtiğimiz sezondan itibaren büyük düşüş göstermişti. 

Kadrodan çıkartılan bu isimlerin yerine transfer yapılmazsa taraftar maçlarada gitmeyeceğini açıkladı.