Sarı Lacivertli takımda Başkan Aziz Yıldırım, taraftarı tekrar heycanlandıracak bir trnasfer yapmak için devreye girdi. En son İngiliz devi Manchester United’ta top oynayan İsveçli yıldız oyuncu Ibrahımovic için Fenerbahçe'nin çok gizli bir çalışma gerçekleştirdiği gün yüzüne çıktı. Kanarya'nın Başkanı Aziz Yıldırım’ın planı, bonservisi bedeli bulunmayan Ibrahimovic’e 1 sene Sarı Lacivertli formayı giydirmek. Bu transfer ile Fenerbahçe adına dünya transferinde ses getirilmeye çalışılıyor. 

TÜRKİYE'DE OYNAR İSE FENERBAHÇE'YE GELECEK

Sarı Lacivertli takımın Başkanı Aziz Yıldırım, 2 sene önce, Van Persie, Nani ve Kjaer gibi yıldız isimleri transfer ettiği dönemde Ibrahimovic için de bir açıklama gerçekleştirmiş ve “Menaceri ile görüştük. Türkiye’de oynar ise sadece Sarı Lacivertli takımda oynayacağını belirtti. Hatta transfer zamanında başka bir Türk takımına giderse bana 10 milyon Euro vereceğini dile getirdi” ifadelerinde bulunmuştu.

Öte yandan İsveçli yıldız 20 Milyon Euro gibi yüksek bir bedele futbol oynuyordu. Ancak şuan klübü olmayan Ibra'nın 7.5 Milyon Euro'ya kadar düştüğü bildirildi. Fenerbahçe bu transferi yapacağı forma satışları ve stat gelirleri ile tamamlamayı planlıyor.