Çekya (Çek Cumhuriyeti) temsilcisi olan Slavia Prag, Süper Lig temsilcisi olan Fenerbahçe' den bu sezon da ayrılması beklenen Miroslav Stoch ile anlaşma sağladığı kulislerde konuşulmakta. Çek medyasında yer alan haberler doğrultusunda; Çek takımı Slavia Prag ile Fenerbahçe, bonservis konusunda belli bir meblağda mutabık kalmayı başardı. Çekya kulübünün Fenerbahçe' ye Miroslav Stoch için 1 milyon Euro bonservis ödeyeceği kaydedildi.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİ! İŞ İMZAYA KALDI

Slovak kanat oyuncusu,Miroslav Stoch' un sağlık kontrollerinden başarı ile geçerek  bugün resmi imzayı atacağı ifade edildi. Çek takımı Slavia Prag Başkan Yardımcısı olan Jaroslav Tvrdik de evvelden belirttiği gibi, Stoch'a bir ilgileri olduğunu ayan beyan açıklamıştı. Diğer Çek takımları ile rekabetten geri kalmak istemeyen ve iddialı bir kadro kuran Slavia Prag Hamit Altıntop, Ruslan Rotan, Danny, gibi isimleri de kadrosuna kattı.

Süper Lig temsilcisi Fenerbahçe' de Aykut Kocaman' ın sezon planlamasında yer almaması Slovak yıldızı ayrılma düşüncesine itmişti. Yıldız oyuncuya Spor Toto Süper Lig' den de birçok kulüp ilgileniyordu. Fakat  Slovak Miroslav Çekya'yı tercih etti. Stoch'un sözleşmesi bu sezonun sonun sona eriyordu.