Fenerbahçe'de kaleci transferindeki belirsizlik sonunda bitiyor.  Sarı Lacivertli takımda, sezon sürerken David Ospina ile anlaşma sağlasa bile kulübü Arsenal ile bir türlü anlaşma sağlayamadı. Uzun süren transfer çalışmalarında bir sonuca varılamadı. Fransız basınının iddiasına göre Kolombiyalı deneyimli file bekçisiyi isteyen bir diğer takım ise Nantes ekibi. Nantes dün Arsenal ile her anlamda anlaşmaya vardı. Bu olaylar üzerine Sarı Lacivertli takım tüm hedefini Kameni üzerine çevirdi. 

KAMENİ İLE ANLAŞMA SAĞLANDI 

Kameni ile daha önceden el sıkışmış olan ancak öncelik Ospina’da olduğu için Kameni transferinde Fenerbahçe beklemeye geçmişti. Bu bekleme periyodu dün kesin olarak bitti.  Fnerbahçe yönetimi, transferi bitirmek için 33 yaşındaki file bekçisini İstanbul’a çağırdı. Son 4 yılını İspanya’nın Malaga takımında geçirmiş olan Kameni ile 2+1 senelik anlaşma imzalandığı bilgisine ulaşıldı. Başarılı filebekçi, 73 kez Kamerun Milli Takımı’nın formasını terletti. 

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici gibi isimleri de kadrosuna kattı. Kanarya önümüzdeki günlerde kaleci KAmeni ile de resmi olarak sözleşme imzalaması bekleniyor.