Sarı Lacivertli takım önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına hız verdi. Fenerbahçe geçen sezon kaleci transferi için David Ospina’yı gündemine almıştı ancak ekonomik durumdan dolayı bu transfer gerçekleşmemişti.

SARI LACİVERTLİ TAKIM ÖN ANLAŞMA İMZALANDI

Bu sezon Volkan Demirel’e bir rakip ve kaleyi koruyabilecek deneyimli birini arayan Fenerbahçe David Ospina transferinde mutlu sona sonunda ulaştı. Sarı Lacivertli takım Kolombiyalı kaleci ile görüşüp 4 senelik ön anlaşmaya vardı. Oyuncunun kulübü Arsenal ilk etapta kapıyı 5 Milyon Euro’dan açmış ancak daha sonra bu fiyat pazarlıklar ile 3.5 Milyon Euro’ya indirildi. Arsenal ile büyük ölçüde anlaşan Ospina’nın kısa bir zaman dilimi içinde resmi olarak açıklanması bekleniyor.

OSPİNA GELİYOR…

Fenerbahçe’nin peşinde olduğu deneyimli kaleci şuanda Kolombiya kampında yer alıyor. 28 yaşındaki deneyimli kaleci 13 Haziran Kamerun maçından sonra İngiltere’ye gidecek. Ospina’nın 17 Haziran’da İstanbul’a gelerek Sarı Lacivertli takıma imza atması bekleniyor.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım transferlerini kısa bir zaman içinde açıklaması bekleniyor. Bu kapsamda Ospina transferinin de önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.