İşte Fenerbahçe kulübünden yapılan o duyuru:

"Kulübümüz, profesyonel futbolcu olan İspanyol Roberto Soldado ve takımı olan Villarreal ile yapmış olduğu görüşmeler neticesinde oyuncunun Fenerbahçemize transfer olma hususunda prensipte anlaşmaya varmıştır.

İspanyol Soldado, 09 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 22.00 civarında İstanbul Atatürk Havaalanı’ na gelip, kendisi ile yapılan görüşmelere burada devam edilecektir. Konu ile alakalı derinlemesine açıklama daha sonra kulübümüz tarafından yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız."

 ÜÇ SENELİK ANLAŞMA YAPILACAK

Süper Lig' in transferde hızlı ekibi Fenerbahçe golcü transferinde mutlu sona nihayet erişti. Sarı- Lacivertli ekip, La Liga'nın köklü kulüplerinden Villarreal' in yıldız golcüsü Roberto Soldado ile 3 senelik anlaşmaya vardı. Sarı- Lacivertli takımın yöneticileri; genel sekreter ve basın sözcüsü Mahmut Uslu, asbaşkan Ali Yıldırım ile idari menajer Hasan Çetinkaya dün sabah erken saatlerde Madrid’ e geçerek bu transferi hızlandırdılar.

ARSENAL FİYAT YÜKSELTMEK İÇİN OYALIYORDU! B PLANI DEVREYE GİRDİ

Transfer sezonunda forvet hattına yapılması planlanan ilk aday olan Lucas Perez ile anlaşmaya varılmıştı fakat oyuncunun kulübü olan Premier Lig'in önemli ekibi Arsenal' ın fiyat yükseltmesi neticesinde, Fenerbahçe transferden vazgeçmek zorunda kaldı ve ikinci hedefine yöneldi. La Liga ekibi olan Villarreal’ in forveti Roberto S. ile görüşen Süper Lig temsilcisi Fenerbahçe, İspanyol golcü ile toplamda 3 senelik mukavele imzalayacak.