Fenerbahçe karşı atağa geçti. Sarı lacivertliler, Başkan Aziz Yıldırım başta olmak üzere Fenerbahçeli diğer yöneticiler için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın beraat kararının onanmasını talep etmesi sonrası yeni hareket planını belirlemeye başladı. Ayrıca CAS'ın da Trabzonspor'un yaptığı başvuruyu reddetmesi sonrası Fenerbahçelilerin eli iyice güçlenmiş oldu.

YÖNETİM HAZIRLIKLARA BAŞLADI

Yönetimin şimdi tarihi tazminat talepleri için harekete geçtiği ve toplam 250 milyon Euro'yu bulacak davalar açacağı öğrenildi. Sarı-Lacivertliler öncelikle Avrupa'ya gitmeyi hak ettikleri dönemde UEFA tarafından kupalarda oynatılmamaları nedeniyle futbolun Avrupa'daki patronundan tazminat talep edecek. Kanarya'nın UEFA'ya 120 milyon Euro'luk maddi ve manevi tazminat davası açmak için gerekli hazırlıklara başladığı ifade edildi.

HEM YURT İÇİNDE, HEM YURT DIŞINDA HESAP SORULACAK

Fener sadece UEFA'ya hesap sormakla kalmayacak. Aynı zamanda Kanarya'nın şike iddiası dolayısıyla Avupa'ya gitmesini engelleyen o dönemki Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve yönetimindeki isimlere karşı tek tek büyük davalar açacak.

Toplam olarak 100 milyon Euro'nun üzerinde dava açacak Fenerbahçe kulübü ilerleyen zamanlarda bu rakamı daha da arttırmayı planlıyor. Toplam rakamın 250 milyon Euro'ya çıkacağı belirtiliyor.
Kaynak: Sabah