Geldiği günden bu yana sürekli sakat olan ve yüksek maaşı nedeniyle Fenerbahçe'de istenmeyen adam olan Hollandalı yıldızın bu ay ki maaşı ödenmeyeceği iddia edildi. Fenerbahçe yönetimi ve teknik heyeti Robin van Persie'nin biletini kesmiş durumda.


Tecrübeli futbolcu, sakatlığı olmasına rağmen Hollanda Milli Takımı’na gidip burada daha kötü bir diz sakatlığı yaşadı. Bu durum yönetim için bardağı taşıran son damla oldu. Eljif Elmas’a FIFA’dan onay çıksaydı, RvP lig kadrosundan çıkartılacaktı.

Öte yandan Fenerbahçe'de sakatlığı sebebiyle sahalardan uzak kalan fakat Hollanda Milli Takımının davetine gidebilen Robin Van Persi'nin sol diz çapraz bağında yırtık olduğu ifade edildi.

Hollandalı bu duruma düşmedi fakat yönetim tarafından da gözden çıkartılmış durumda. Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek Van Persie’ye ocak ayında hiçbir bedel istenmeden bonservisinin verilmesi teklif yapılacak.

Hollandalı yıldız Fenerbahçe'den ayrılmak istemiyor. Bunun nedeni ise almış olduğu yüksek maaşı hiçbir külupten alamayacak olmasıdır. Fenerbahçeli yıldız sezon sonunda kesin olarak takımdan gönderileceğini artık herkes biliyor. Ve Van Persie'yi yönetim sezon sonu değil Ocak ayında göndermeye çalışacak.