Spor Toto Süper Lig’de istediği sonuçları elde edemeyen Sarı Lacivertli takım transfer çalışmaları son hızda sürdürmeye devam ediyor. Fenerbahçe takımının yöneticileri Barcelona'dan ayrılmasına kesin olarak bakılan Jeremy Mathieu transferini bitirmek için yoğun mesai harcıyor. Bu transferin gerçekleşmesi için Sarı Lacviertli takımın yeni hocası olacak olan Aykut Kocaman'dan izin bekleniyor.

PRENSİPTE ANLAŞILDI

Geçtiğimiz gün Sarı Lacivertli yöneticiler Fransa'da Valbueana için transfer görüşmesi yaptıktan sonra Katalan ekibi Mathieu'nun menajerleri ile buluşup prensip anlaşması sağlamıştı.

Mathieu’nun ismi Sarı Kırmızılı takım ve Beşiktaş ile de anılmıştı. 1.92 boyun olan tecrübeli defans oyuncusu Barcelona'da bu sezon gözden düşen isimlerden biri halinde geldi. Barcelona ile 1 sene daha sözleşmesi olan başarılı stoper oyuncusunun bonservisi düşük bir bedel karşılığında alınması planlanıyor.

MATHİEU'NUN GELMESİ BEKLENİYOR

Sarı Lacivertli takımın başarılı stoper oyuncusu Simon Kjaer'in takımdan ayrılması üzerine Kanarya transferde önceliğini defans bölgesine verdi. Bu kapsamda Barcelona’da top oynayan Mathieu ismi Sarı Lacivertli takımda ön plana çıktı. Kanaryanın yakın bir zamanda bu oyuncuyu renklerine bağlaması bekleniyor.