Süper Lig’de Siyah Beyazlı takımın üst üste 2 sene şampiyon olması ezeli rakibi Fenerbahçe’yi atağa geçirdi. Önümüzdeki sezon iddialı bir kadro kurarak şampiyonluğa ulaşmak isteyen Kanarya transfer çalışmalarına başladı. Sarı Lacivetli ekip transfer konusunda Fransa'ya çıkarma yaptı. 

LENS’İN ALTERNATİFİ BULUNDU

Fenerbahçe’de bu sezon kiralık olarak oynayan Jeremain Lens’in önümüzdeki dönem takımda olup olmayacağı merak konusu haline geldi. Sarı Lacivertli kulüp Lens’in alternatifi olarak Monaco’da oynayan Nabil Dirar ismini gündemine aldı.

FENERBAHÇE DİRAR İLE ANLAŞTI

BeIN Sports’un gerçekleştirdiği habere göre Fenerbahçe Fransız kulübü Monaco ile bu transfer için anlaşmaya vardı. Sarı Lacivertli takımın bu transferi kısa bir zaman sonra resmiyete dökeceği belirtildi.

1986 Fas doğumlu olan Nabil Dirar Fransa Ligi’nde 18, Şampiyonlar Ligi’nde ise 11 karşılaşmada görev aldı. İngiltere’den de teklif alan Nabil Dirar’ın Fenerbahçe’yi tercih ettiği belirtildi.

Öte yandan Sarı Lacivertli ekip Lyon’da oynayan Fransız yıldız Mathieu Valbuena ile de anlaşma sağladı. Bu transferlerlerin kısa bir zaman içerisinde Fenerbahçe tarafından açıklanması ve resmiyete dökülmesi bekleniyor.