Fenerbahçe’de en çok merak edilen konulardan biri Jeremain Lens takımdan ayrılacak mı konusu oldu. Hollandalı yıldız oyuncu birçok maçta takımını sırtlamış bu yüzden dolayı yönetim oyuncunun bonservisiyle birlikte alınmasını istemişti. Jeremain Lens Fenerbahçe’de 38 karşılaşmada 5 gol 17 asist ile oynadı.

Hollandalı futbolcunun kulübü Sunderland ile Kanarya kıran kırana pazarlığa girdi. Bonservis bedeli yüksek olan oyuncuda indirim talep eden Fenerbahçe, İngiliz ekibinden gelecek olan kararı bekliyor. Ancak Galatasaray, Beşiktaş gibi takımlarında bu transfer için araya girmesi Sunderland’in elini kuvvetlendirdi. Fenerbahçe yönetimi yine de sıkı bir pazarlık içiresine girip bu oyuncuyu önümüzdeki dönem renklerine katmaya çalışacak.

LENS AÇIKLMA YAPMIŞTI

Sarı Lacivertli takımda geçen sene kiralık olarak oynayan Jeremain Lens, FoxSports’a açıklama yapmıştı. Lens yapmış olduğu açıklamada şu demeçlerde bulundu: İstanbul’u çok seviyorum. Bu yüzden dolayı İstanbul2da kalmak istiyorum. Fenerbahçe ve kulübüm Sunderland’in anlaşmasını bekliyorum. Ancak bu konuda açık konuşmak gerekirse pazarlık süreci çok yavaş ilerliyor.

LENS’TEN DİĞER TAKIMLARA AÇIK KAPI

Jeremain Lens yapmış olduğu konuşmada Türkiye’de kalmak istediğini söyleyerek peşinde olan Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlara da yeşil ışık yaktı. Önceliği Fenerbahçe olan futbolcunun kulübü Sarı Lacivertliler ile anlaşamazsa diğer takımlar Lens için devreye girecek.