İspanyolların en önemli gazetelerinden biri olan AS yaptığı haberde, İngiliz ekibi Arsenal ve Ospina’nın fiyat artırması ile Sarı Lacivertli takımın bu transferden vazgeçtiğini belirtti. Sarı Lacivertli takımın kaleci olarak gündeminde olan bir diğer isim olan Kameni’ye yoğunlaştığını belirtti.

Deneyimli filebekçi Kameni için senelik 2 milyon Euro teklif veren Sarı Lacivertli takımın bu transferi bitirme aşamasına kadar geldiği söylendi.

Sarı Lacivertli takımın Ospina’dan vazgeçmesinin bir nedeni de, tecrübeli filebekçinin Fenerbahçeli yöneticilere Arsenal’de kalmak istediğini söylemesi olmuştu. Geçen yıl 14 karşılaşmada oynayan Ospina için Arsenal’in gelen teklifleri değerlendirmeye alacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Arsenal ile 2 sene sözleşmesi olan Ospina için Sarı Lacivertli takım her konuda anlaşmaya varmışken, Los Angeles Galaxy’nin devreye girmesi tüm planları alt üst etmişti. 

KAMENİ 1 TEMMUZ'A YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILACAK

Amerika takımın teklifi üstünbe Arsenal, Ospina’nın fiyatını yükseltince Sarı Lacivertli takım bu transferden vazgeçti.

Kameni için girişimlerini hız veren Kanarya, başarılı filebekçi transferini 1 Temmuz’daki Düzce kampına yetiştirerek kaleciyi burada görmek istiyor.