Sarı Lacivertli takımda Valbuena ve Nabil Dirar transferlerinden sonra, adı geçen diğer yıldız isimler olan Ospina ve Doumbia’ya gözler çevrildi. Ancak İtalya’dan Fenrbahçe’ye gelen bir bilgi gündemi tamamen değiştirdi.
İtalyan devi Milan’ın, Simon Kjaer’i transfer etmek için Fenerbahçe’ye 13 milyon Euro’nun yanı sıra Gustavo Gomez’i teklif ettiği bildirilmişti. Bu haber Fenerbahçe camiasında büyük yankı uyandırmıştı.

Sarı Lacivertli futbolsever, takımda en beğendikleri futbolcuların başında gelen Simon Kjaer’in takımı bırakmasını istemiyor. Ancak Danimarkalı defans oyuncusu eğer Fenerbahçe’yi bırakırsa yerine 13 milyon Euro’a Gomez’in transfer edilebileceği ifade ediliyor.

GOMEZ KJAER TAKASI YAPILABİLİR

Fenerbahçe, Gomez’in menajeri ile temas kurulup, oyuncunun transfer olma şartlarını öğrenecek. Eğer Paraguaylı futbolcunun talepleri uygun bulunursa, Milan ile yapılan görüşmelere hız verilecek. Gomez, Sarı Lacivertli takımın düşündüğünden daha fazla maaş isterse, İtalyan devine, Kjaer transferinin sadece parayla yapılabileceğinin mesajı iletilecek.

Diğer yandan geçen sezon Süper Lig'i lider olarak tamamlayan Siyah Beyazlı takımında Gomez'in peşinde olduğu söyleniyor. Gomez transferinin durumu ilerki günlerde netleşmesi bekleniyor.