Fenerbahçe Fildişili futbolcu Seydou Doumbia transferinde sıcak saatler yaşamaya devam ediyor. Fildişi Sahilli golcü oyuncu için Sarı Lacivertli takım ve Sporting Lizbon, büyük bir yarış içine girdi.

DOMBİA'DAN SPORTİNG'E ŞOK YANIT

Ancak Fildişi Sahilli futbolcu tercihini Sporting Lizbon'dan yana kullandı, ve oyuncu ile her konuda anlaşmaya vardı. Ama Sarı Lacivertli takım bir teklifte daha bulununca işler seyri tamamen değişti. Sporting Lizbon, 29 yaşındaki forveti oyuncuyu Lizbon’a götürmek için kulübün jetini göndermeye planlarken; Doumbia’dan, “Size gelmek istemiyorum” mesajını alanıca adeta şok uğradılar.

FENERBAHÇE OYUNCUYU İSTABUL'A GETİRİYOR

İtalyan basını, Fildişi Sahilli futbolcunun Sarı Lacivertli takımın 3 milyon Euro’luk teklifini kabul ettiğini yazdı. Haberde, Fenerbahçe'nin Seydou Doumbia için özel bir uçak gönderim oyuncuyu  biran önce İstanbul’a getirmesi beklendiğinden de bahsedildi. 

Diğer yandan Fenerbahçe Valbuena, Nabil Dirar ve Mehmet Ekici gibi isimleri de renklerine bağladı. Sarı Lacivertli takım bu transfer ile orta saha bölgesini güçlendirdi. Bu sezon transfer çalışmalarına devam eden Kanarya'nın forvet için bir diğer adayı Milan'da top oynayan 22 yaşındaki oyuncu Niang.