Antalyaspor’un teknik direktörü Rıza Çalımbay Vehbi Konuk Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu: ''Sakıb Aytaç bırakın büyük takımları dünyanın her yerinde rahat bir şekilde top oynar. Bir sol bek oyuncusu olarak çok başarılı. Allah ona tüm yetenekleri vermiş.'' dedi.

Rıza Çalımbay Sakıb’ın transfer olma dedikoduları ile ilgili şunları söyledi: Kendisi için bize ulaşmış olan net bir bilgi yok. Eğer Sakıb’ın kariyeri için bu önemli bir kararsa kendisi gidebilir. Şunu da belirtmek isterim. Bizim önümüzdeki sezon için hedeflerimiz çok büyük. Bu sebepten dolayı bazı futbolcularımızı bırakmayı düşünmüyoruz dedi.

RIZA ÇALIMBAY’IN SAKIB HAKKINDA YAPTIĞI O AÇIKLAMA!

''Sakıb Aytaç çok yetenekli bir oyuncu. Sadece büyük takımlar değil dünyanın her takımda oynar. Çok süratli ve kafa topuna çok iyi çıkıyor. Ayrıca tekniği de çok iyi olan bir futbolcu. Sakıb’ı antrenmanlarda daha fazla çalışması ve kendisini bu yönde daha iyi bir şekilde geliştirmesi lazım. Bana sorarsanız kendisi çok iyi bir futbolcudur.

Bazı futbolcular kendi yeteneğinin farkında olmaz. Biz burada olduğumuz sürece Sakıb Aytaç için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bence Milli Takımda oynayabilecek olan bir futbolcu'' dedi.

Diğer yandan genç futbolcu ile Fenerbahçe'nin yakından ilgilendiği gelen bilgiler arasında yer alıyordu.