Sarı Lacivertli takım, Doğuş Grubu ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Bundan sonra Basketbol takımının ismi Fenerbahçe Doğuş oldu. Ülker Arena'da gerçekleştirilen basın toplantısında Sarı Lacivertli kulübün Başkanı olan Aziz Yıldırım, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Ferit Şahenk ve Fenerbahçe Doğuş Koçu olan Zelijko Obradovic konuşma gerçekleştirdi. Yapılan konuşmanın detayları şu şekilde:

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım:

Fenerbahçe ile Doğuş Grubu 3 seneliğine bir anlaşma imzaladı. Ferit Bey iyi bir Fenerbahçe taraftarıdır. Doğuş ailesine bu anlaşmadan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk:

Benim için çok heyecan verici bir durum. Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe’ye çok teşekkür ediyorum. Doğuş grubu olarak basketbola destek vermeye devam edeceğiz. Sarı Lacivertli basketbol takımı Avrupa’nın en büyüğü olarak tarihe ismini altın harfler ile yazdırmıştır. Bundan sonra basketbol takımının ismi Fenerbahçe Doğuş olacaktır dedi.

Fenerbahçe’nin Başantrenörü Zelijko Obradovic:

Fenerbahçe’de kendimi çok rahat ve güvende hissediyorum. Benim gerçek yuvam burası. Gelecek sezon için hazırlıklara başladık. Biz bir Avrupa şampiyonuz. Artık ona göre davranmamız ve oynamamız gerekiyor. Sayın Ferit Bey’e bu anlaşmadan dolayı çok teşekkür ederim.