Türkiye Futbol Federasyonu'ndan kovulan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in isimi, Çankaya'daki parktan kaldırıldı. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, ilçelerinde yer alan ve Fatih Terim'in isimini taşıyan parktta revizyona gidileceğini, parkın yeni adının ise Metin Oktay olacağını açıkladı.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in milyonlarca retweet alan tweetindeki açıklaması şu şekilde oldu:

"Mahalle sakinlerinden gelen talep doğrultusunda Fatih Terim Parkı'nın adının Metin Oktay Parkı olarak değiştiriyoruz. Taçsız Kral'a saygılarla."

NELER OLMUŞTU

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya gelerek Fatih Terim,federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığını açıklamıştı.

RÜŞTÜ RENÇBER FATİH TERİM'İ İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

Eski milli takım kalecisi olan Rüştü Reçber, İzlanda mağlubiyeti ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i istifaya davet etti.Rüştü Reçber, "Son 3 senedir hiçbir şey vermediğini dile getirerek Türk futboluna belki de en iyi katkıyı emekli olarak verebileceğini " cümlelerine eklemişti.

Rüştü Rençber Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'i ağır sözlerle istifaya davet etmişti.

FATİH TERİM RÜŞTÜ RENÇBER'E 3 KURUŞLUK DAVA AÇMIŞTI

Rüştü Rençber'in Fatih Terim'i ağır ve hakaret dolu sözlerle istifaya çağırması Fatih Terim cephesinden tepkiye karşılanmış ve Fatih terim bir yazı yayınlayarak Rüştü Rençber'i mahkemeye vereceğini açıklamıştı.

FATİH TERİM ARDA TURAN İLE SORUNLAR YAŞAMIŞTI

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim Türk futbolunun son dönemlerde yetiştidiği en büyük oyunculardan Arda Turan ile sorunlar yaşamıştı ve bu sorunların nedeni olarak Fatih Terim gösterilmişti.

FATİH TERİM KEBAPÇIDA TARTIŞMIŞTI

Fatih Terim damadı ile gittiği bir restoranda kavgaya karışmıştı ve basında bu kavga büyük yankı bulmuştu.

 TFF'DEN AÇIKLAMA: ''FATİH TERİM KURUMA ZARAR VERİYOR''

Türkiye Futbol Fedarasyon'undan yapılan açıklamada Fatih Terim'in Türk Milli Takımına zarar verdiği için kendisiyle yolların ayrıldığı ifadeleri yer aldı.