Fatih Terim twitter üzerinden flaş bir açıklamada bulundu. Açıklama şu şekilde "Türkiye Futbol Direktörlüğü görevinden istifa etmedim. Görevime, TFF tarafından son verildi."

Daha evvel Fatih Terim'in istifa ettiği ve neden tazminat alacağı gündeme gelmişti.

NE OLMUŞTU?

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, federasyonun Levent'teki tesislerinde bir araya geldi. Fatih Terim'in federasyon ile anlaşarak milli takımı bıraktığı öğrenildi.

Konuyla alakalı Türkiye Futbol Federasyonu'ndan bir açıklama geldi.

TFF'den açıklama:

Uzun zamandır kamuoyunda ve medyada gündem haline getirilmeye çalışılan bir takım futbol haricinde hususlar, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu idaresini yıpratma hedefi taşıyan bir duruma gelmiştir.

Bir araya gelen taraflar, sürecin bundan sonraki bölümünde yolları ayırmanın her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağına kanaat getirmişlerdir.

Gerek Türkiye'de gerek dünyada başarıları ile kendinden söz ettirmiş ve Türk futboluna büyük hizmetler vermiş olan değerli hocamıza teşekkür eder, bundan sonraki hayatında başarı ve mutluluklar dileriz.

3 KERE GELDİ

Fatih Terim Türk Milli Takımı'nın başına ilk olarak 1993 yılında geldi. Galatasaray'la sözleşme imzaladığı 1996 yılına kadar da devam etti. Ardından 2005 yılında yeniden göreve getirilen Fatih Terim Euro 2008'in ardından tekrardan milli takımı bıraktı ve Galatasaray'ın başına geçti. Son olarak Galatasaray'ın hocasıyken başkan ünal Aysal ile yaşadığı sorun nedeniyle ayrıldı ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in teklifiyle milli takımın başına geçti.