A Milli Takımın Teknik Direktörü Fatih Terim, Milli takımın kaptanı Arda Turan’ın Makedonya maçı sonrası uçak içinde gazeteci Bilal Meşe’ye sözlü ve fiziki saldırıda bulunması sonucunda bir konuşma gerçekleştirdi.

Kosova maçı öncesi gerçekleştirilen idmanda gazetecilerin yanına gelen A Milli Takımın Teknik Direktörü Fatih Terim yaşanan bu olaylar nedeniyle büyük bir üzüntü duyduğunu belirtti.

''BU OLAYLARIN BU ŞEKİLDE OLMASINI KİMSE İSTEMEZDİ''

Arda Turan’ın psikolojik olarak kötü durumda olduğunu kaydeden Arda Turan konu ile ilgili şunları söyledi: ''Yaşanan bu olaylardan dolayı çok üzgünüm. Bu şekilde olayların olması kimse istemezdi, bende istemiyordum. Arda’nın psikolojisi o anda belki çok iyi değildi. Hem sizler hem de Arda Turan için çok üzgünüm'' dedi.

Uçakta yaşanan olaya müdahale etmemesinin nedenini açıklayan Fatih Terim sözlerinin devamında şunları dile getirdi:'' Ben uçakta en ön bölümde oturuyordum. Bu yüzden dolayı olayı tam olarak duymadım. O anda oluşan gerginliği basın mensupları arasında gerçekleşti zannettim. Bana ince bir ses geldi. Ben o sesi kadın sesi olarak algıladım. Olayı bana daha sonradan yardımcılarım anlattı'' dedi.