Fatih Mert: 'Bu Şartlarda Ligin Oynanması Zor'

Bir oyuncusunun coronavirüs testi pozitif olan MKE Ankaragücü’nde Başkan Fatih Mert, "Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.

Fatih Mert: 'Bu Şartlarda Ligin Oynanması Zor'

Fatih Mert: 'Bu Şartlarda Ligin Oynanması Zor'

MKE Ankaragücü’nde bir oyuncunun yeni tip coronavirüs teşhisiyle tedavi altına alınmasının sonrasında sarı- lacivertli takımın başkanı Fatih Mert olayla alakalı açıklamalar yaptı.

Başkan Mert, test sonucu pozitif olan futbolcunun tedavisinin sürdürüldüğüne dikkat çekerek, "Futbolcularımızın hepsi bir araya gelmiyordu, dün ilk kez test için ayrı ayrı gruplarla ayrı saatlerde tesislere geldiler. Futbolculara teknik ekibe ve kulüpte çalışanlara test yapıldı. Bir futbolcunun pozitif olduğunu öğrendik. Akşam bu futbolcu tekrar hastaneye çağrıldı. Hastanede ileri tetkikler yapıldı. Tedavisi devam ediyor. Temas eden yönetici arkadaşımız vardı, onlarla ben de aynı ortamda bulunmuştum. Biz de test yaptırdık. Yöneticilerin test sonuçları da 1-2 saate çıkacak" açıklaması yapıldı.

'BİRÇOK KULÜPTE FUTBOLCULAR OYNAMAK İSTEMİYOR'

Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve TFF ile birlikte liglerin geleceğine ilişkin gerçekleşecek toplantıyı da vurgulayan Başkan Fatih Mert, "Şunu biliyorum; birçok kulüpte futbolcular oynamak istemiyorlar. Bunu medyadan takip ediyorum. Herkesin kafasında birçok soru işareti var. Oynanmaması yönünde görüşler var. Bugünkü görüşmeden de bunların dikkate alınacağı bir karar bekliyorum" ifadelerini kullandı.

'LİGLERİN OYNANMASI BU ŞARTLARDA ZOR GİBİ GÖRÜNÜYOR'

Fatih Mert, şu anki durumda liglerin sürmesinin zor olduğunu belirterek, şu cümlelere yer verdi:

"Bir şehirde oynanmasına kulüpler sıcak bakmadılar. Kulüpler Birliği ve TFF Başkanı ile birlikte yapılan görüşmede buna sıcak bakılmadı. Mümkün gibi görünmüyor. Başlaması ile ilgili de 12 Haziran söyleniyor. Bununla ilgili de bugün yapılacak toplantının sonucunu bekliyoruz. Liglerin oynanması bu şartlarda zor gibi görünüyor. Karar devlet büyüklerinin. Onların vereceği kararı bekliyoruz."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR