Ethem Sancak Kimdir, Ne İş Yapar?

Beşiktaş Başkanlığı ile adı geçen bir diğer isim de Ethem Sancak olmuştu.. Ethem Sancak kimdir?

Ethem Sancak Kimdir, Ne İş Yapar?

Fikret Orman bir dönem Ethem Sancak'a teklif yaparak Beşiktaş kulübünde yöneticilik yapmasını istemişti.Türkiye'nin en zengin kişilerin başında gelen ünlü işadamının ikinci başkanlığın yanısıra transferden ve futbol takımından sorumlu kişi olacağı bir teklif yapılmştı. 

O dönemlerde Ethem Sancak bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Beşiktaş için çok önemli planlarım var. Bu iş plan, program işi. Çok büyük başarılara imza atabiliriz" demişti.. Fikret Orman'ın istifası ardından Ethem Sancak sesleri yavaş yavaş yükselmeye başladı.

ETHEM SANCAK KİMDİR?

Ethem Sancak,1958 yılında Siirt‘in Çatılı Köyü’nde 9 kardeşin üçüncüsü olarak doğmuştur. İlk ve orta eğitimini Siirt’te tamamladı. 1972’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı, bitiremedi.

1976-1978 yıllarında gazetecilik yaptı, politikayla uğraştı. 1980’den önce TİKP Diyarbakır İl Başkanlığı yaptı. 90’lara doğr politikayı bıraktı.

Ethem Sancak; 1987 yılında Es Ecza Deposu’nu, 1989’da kozmetik ve itriyat alanında eczanelere hizmet sunan Esko Itriyat’ı, 1993 yılında ise Hedef Ecza Deposu’nu hizmete açtı.

En bilinen yatırımlarından çıkan Ethem Sancak’ın aktif sekiz şirketi var. Bunların dördü ilaç işiyle ilgilidir. 2009’da Metronet İletişim Teknoloji Şirketi ile Hedeftek Teknoloji Girişim şirketini, 2010 yılında ise Es Mali Yatırım ve Danışmanlık şirketini kurmuştur.

Son Dakika Spor Haberleri İçin aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR