Eskişehirspor'da Zor Günler

Eskişehirspor Kulüp başkanı Mustafa Akgören, Eskişehirspor'un ilk 4 haftada 10 puan kazanmalarının kendilerini mutlu ettiklerini fakat son 3 karşılaşmada galip gelemedikleri için mutsuz olduklarını ifade etti.

Eskişehirspor'da Zor Günler

Eskişehirspor Kulüp başkanı Mustafa Akgören, Eskişehirspor'un ilk 4 haftada 10 puan kazanmalarının kendilerini mutlu ettiklerini fakat son 3 karşılaşmada galip gelemedikleri için mutsuz olduklarını ifade etti.

Akgören, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlemiş olduğu basın toplantısında Eskişehirspor'un Fatih Karagümrük maçında başarılı bir oyun ortaya koyduklarını ancak yapılan bireysel hatalar sebebiyle galip gelemediklerini söyleyerek, takımın yerinin bu lig olmadığını aktardı.

Mustafa Akgören şunları kaydetti:

"Eskişehirspor'un kalan 10 maçında kent halkını takımımızı desteklemeye davet ediyoruz. Kalan maçlarımız bizim için çok önemli. Bunun yanı sıra Zorlu Enerji Grubu'na, yaklaşık 1 milyon lira civarındaki elektrik borcumuzu yapılandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Eskişehirspor'da daha önce oynamış futbolcuların ödeme dosyaları bulunuyor. Kur artışı ülke ekonomimize nasıl darbe vuruyorsa kulübüde etkiliyor. Nedeni ise futbolcularla anlaşmalar yabancı cinsten para ile anlaşılmış. Her gün faizler işliyor. Borcumuz her geçen gün artıyor. Ancak şu an için yapabileceğimiz bir şey yok. Bizler bu kulübü yaşatmak için göreve geldik. Emanete sahip çıkıyoruz. Böyle bir bütçemiz yok. Bugüne kadar da hiç bir kongrede aday olanlar böyle bir bütçelerinin olduğunu söylemedi. Eskişehirspor'un borçlarının tamamının ödenmesi için projeler üretiyoruz. Bu konuda devletin ilgili makamları ile temas halindeyiz. Kısa süre sonra bu sorunları da çözeceğiz."

"Kuruluş tarihinden kurtuluş kampanyası"
Eskişehirspor Yönetim Kurulu olarak FIFA'da olan acil 3 oyuncunun dosyasının kapatılması için kuruluş tarihi olan 1965'den yola çıkarak 1965 lira bağış yapacak 10 bin Eskişehirspor taraftarlarını bu kampanyaya destek vermeleri için davet ettiklerini ifade eden Akgören, sözlerini şöyle devam ettirdi:

"Eskişehirspor'un kuruluş tarihi olan 1965 tarihini baz alarak Eskişehirspor'un kurtuluşu için 1965 lira tutarlı bir kampanya düzenleniyoruz. Eskişehir'den seçilen milletvekillerimiz, resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra sivil toplum kuruluşları, sanayiciler ve yurt dışında yaşayan Eskişehirlilerin yanı sıra kent halkını Eskişehirspor'u omuz atmaya, bu kampanyaya davet ediyoruz. Eğer 10 bin kişiden 1965'er lira para toplarsak Eskişehirspor'un FIFA'da bekleyen borçlarını kapatabilir ve takımımızı bu zor durumdan kurtarabiliriz." Açıklamasında bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR