Ertuğrul Erdoğan: ‘Yabancılar Dönmek İstiyor’

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, coronavirüs salgınından dolayı liglerin durdurulmasının doğru bir karar olduğunu belirtti.

Ertuğrul Erdoğan: ‘Yabancılar Dönmek İstiyor’

Ertuğrul Erdoğan: ‘Yabancılar Dönmek İstiyor’

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, yaptığı konuşmada, coronavirüsün tüm dünyayı derinden sarstığını söyleyerek, en büyük isteğinin halk olarak sıkıntılı sürecin en kısa zamanda üstesinden gelmek olduğunu kaydetti.

Liglerin ne zaman ve hangi şartlarda devam edeceğinin belli olmadığını ifade eden Ertuğrul Erdoğan, "Tüm dünyayı etkileyen bir salgın söz konusu. Bundan dolayı liglerin ertelenmesini doğru buluyorum. Bu konuda karar veren Gençlik ve Spor Bakanlığı ve federasyonlarımıza teşekkür ediyorum. Şu anda salgının ne kadar süreceğiyle ilgili net bir bilgi, ne yöne gideceğiyle ilgili ise bir öngörü yok. Şu anda bir belirsizlik söz konusu." şeklinde konuştu.

Vatandaşlara evlerinden çıkmama çağrısında bulunan sarı-kırmızılı kulübün tecrübeli başantrenörü, açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Oyuncular şu anda evlerinde. "Evde kal" diye bir kampanya da başlamış durumda. Sporculara evlerde yapmaları için bir program vereceğiz. Yabancı oyunculardan geri dönmek isteyenler var. Döndükleri takdirde ligler başladığında yeniden ülkeye dönüp dönemeyeceklerini bilmiyoruz. Daha önce karşılaşmadığımız bir durum söz konusu. Şu anda düşündüğümüz tek şey insan sağlığı. Bu süreci evlerde geçirip bir an önce salgını atlatarak normal hayatımıza dönmek, en büyük beklentimiz. Daha sonra sporu konuşabiliriz. En büyük dileğimiz, toplumumuzun hem mental hem de fiziksel olarak bu kötü süreci atlatması."

Ertuğrul Erdoğan, Litvanya'daki gibi liglerin mevcut durumuyla tescil edilme olasılığıyla alakalı ise, "Elbette itiraz edecekler ve hak verecekler olacak. Konu benim açımdan bu değil. Galatasaray takımı olarak ligde bulunduğumuz konum ortada ama bizim için önemli olan spor değil insan sağlığı. Federasyon yetkililerinin birçok senaryo üzerinde çalıştığını biliyorum. Önümüzdeki 4 haftayı öngörebilmek ülkedeki kimsenin yapamayacağı bir şey. Buradaki en temel konu insan sağlığı. Bunun farkına varmamız lazım. Yoksa şampiyonun kim olduğunu bu ortamda tartışıyorsak bence başka bir boyuttayız. Benim bakış açım bu değil." dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR