Ergin Ataman'dan Sert Tepki

Euroleague'de liderlik koltuğunda oturan ve bu sene ciddi başarılara kaydeden Anadolu Efes, Türkiye Kupası'na hiç ummadık bir skorla veda etti. Daçka'ya 81-71 yenilen Anadolu Efes'te Baş Antrenör Ergin Ataman, hakem kusurları, kupa statüsü ve diskalifiye edilmesi ile ilgili ciddi açıklamalar yaptı.

Ergin Ataman'dan Sert Tepki

Ergin Ataman'dan Sert Tepki

Ergin Ataman, verdiği özel bir röportajda önce kupa statüsüne sitem etti ve " Dün akşam takım olarak iyi oynamadığımız ve Türkiye Kupasına yeterince motive olamadığımız gerçeği dışında 2 önemli unsuru belirtmek istiyorum. İlk olarak Türkiye Kupası'na katılan takımlar ligin ilk yarı sıralamasına göre belirleniyordu. Bu sezon değişen statünün son derece adaletsiz olduğuna değinmeliyim. Ligi birinci bitiren takımım Anadolu Efes'in kura sonucu çeyrek final maçını rakip sahada oynaması hiç bir sportif başarı kriterine uymuyor" sözlerini söyledi.

Başarılı çalıştırıcı maçta iki teknik faul alarak oyundan atılmasıyla alakalı olarak ise, "Maçta hakem kararlarının özellikle üst üste Buğrahan ve Simon'a rakip bench önünde çalınan çizgi ihlalleri bugüne kadar ne Türkiye'de ne de Avrupa'da benzeri gorülmemiş hatalar! Ve maç boyunca devam eden bu hatalar zinciri sonucu bu sezon ilk kez Türkiye Ligi'nde bir maçta 2 teknik faul alarak (hakem hatalarına tepki) diskalifiye oldum" dedi.

Gerçekleşen hakem hatalarına Euroleagu'den ciddi bir detay ve bilgi ile cevap veren Ergin Ataman maç sonunda kendisini eleştiren eski basketbol hakemlerine de tepki gösteterek konuşmasına şöyle devam etti:

"Son 5 yılda Türkiye, Euroleague'de en az hakemi olan ülke! 75 hakem içerisinde Emin Moğolkoç dışında sadece nadiren 1 hakem görev alıyor. Euroleague'de neden Emin Moğolkoç haricinde hakemlerimizin maç yönetemediğini anladım. Euroleague'de en az maç yöneten ne yazık ki bizim hakemlerimiz! Bazı eski hakemlerin kendi internet sitelerinde benim aldığım teknik faulleri irdelemek yerine Türk hakemliğinin gelişmesi için çaba göstermelerini de ayrıca temenni ederim."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR