Galatasaray Basketbol Takımında 5 senesini dolduran başantrenör Ergin Ataman, ayrılık haberinde sonra çok sert açıklamalarda bulundu. Bu sezon sözleşmesi biten Ergin Ataman, Sarı-Kırmızılı yönetimin devam etmeme kararı aldığı Twitter'daki hesabından açıkladı.

Ergin Ataman Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, Galatasaray'da hiç bir ücret talep etmemesine karşı istenmediğini samimiyetin olmadığı yerde de ayrılığın kaçınılmaz olduğunu belirtti. 

Sarı Kırmızılı basketbol takımına 2013'te 23 sene sonra lig şampiyonluğunu getirmiş olan başarılı koç Ergin Ataman, ayrıca Galatasaray’a EuroCup kupasını da kazandırmıştı.

Avrupa'nın en iyi koçlarından biri olarak gösterilmiş olan Ergin Ataman’ın yeni adresi merak konusu haline geldi.

Galatasaray’ın gerçekleştirmiş olduğu o açıklama:

2012 yılından bu yana Galatasaray Basketbol Takımının antrenörlüğü yapan Ergin ataman ile yollarımızı ayırdık. Bu kararımızı tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Ergin Ataman, Sarı Kırmızılı takımda çalıştığı dönemde 23 sene sonra takımı Lig şampiyonluğuna taşımayı başardı.
2015-16 yılında Galatasaray Odeabank ile Eurocup şampiyonluğu kazanan ve kariyerine bir Avrupa Kupası zaferi de ekleniş olan deneyimli koç, Avrupa'da üçüncü kez kupa kazanma başarısı gösteren ilk ve tek Türk antrenör olmayı bu başarı ile elde etmiştir.

Ergin Ataman kariyeri boyunca Eurocup Kupası, Saporta Kupası, bir Eurochallenge Kupası, 2 lig şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası, 5 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanma başarısı göstermiştir.