Ergin Ataman: 'Hidayet Türkoğlu Sevdiğim Bir Kardeşim'

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun kendisi ile ilgili yaptığı eleştirilere cevap verdi.

Ergin Ataman: 'Hidayet Türkoğlu Sevdiğim Bir Kardeşim'

Ergin Ataman: 'Hidayet Türkoğlu Sevdiğim Bir Kardeşim'

Antalya'nın Serik ilçesindeki Belek Turizm Merkezi'nde olan Gloria Sports Arena'da gerçekleşen turnuvada yer alan Anadolu Efes'in başantrenörü Ergin Ataman, açıklamalar yaptı. İstanbul'da iki haftalık çalışmanın sonrasında Antalya'daki turnuvaya katıldıklarını aktaran Ataman, "3 haftalık kamp, iki turnuva yapıyoruz. Hazırlık maçlarına da başladık. Geçtiğimiz yılın aynı takımını koruyoruz. Bu açıdan hazırlık döneminde yeniden ritim bulmaya çalışıyoruz. Geçen yıl yarım bıraktığımız iş vardı. Şampiyonluk yolunda bu sene de aynı hedefle özellikle EuroLeague bazlı olarak Türkiye'ye bu mutluluğu yeniden yaşatmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

'KAMUOYU GEREKLİ DEĞERLENDİRMEYİ YAPACAKTIR'

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun kendisi ile ilgili eleştirilerine de cevap veren Ataman, şunları ifade etti:

"Hidayet benim sevdiğim bir kardeşim. Özellikle genç takımdayken, 2000 yılında ilk tarihi Final Four oynarken, o takımın oyuncusuyken benim eski öğrencim. Ben onunla alakalı konuşmak istemiyorum. Kamuoyu gerekli takdiri gerekli değerlendirmeyi yapacaktır."

HİDAYET TÜRKOĞLU NE DEMİŞTİ?

"Bazen hayranlıkla izlediğimizi ve şaşırdığımızı söylemek istiyoruz. Bu arkadaş geçen gün bizi eleştirirken istemeden de olsa övdüğünü fark ettik. Öve öve bitiremediği ama eleştirmekten korktuğu Avrupa Ligi... Çünkü para cezası alacağı için. Sadece Türk basketbolunu eleştiren bu değerli kulübümüzün çalışanı geçen gün bir açıklama yaptı. Almış olduğumuz karardan sonra THY Avrupa Ligi'ne emsal teşkil ettiğini söyledi. Aslında bizim ne kadar güçlü bir federasyon olduğumuzu söylemiş oldu. Avrupa Ligi 10 gün sonra bizimle aynı kararı aldı ama bu çalışanımız onlarla ilgili yorum yapmadı. Buradan o arkadaşa söylemek isterim. Bizi Avrupa Ligi'nde tek Türk antrenör olarak temsil ettiği için paradan korkmasın. Alacağı her cezayı Türkiye Basketbol Federasyonu ödeyecektir."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR