Son günlerde Emre Mor manşetlerden inmezken yıldız oyuncunun, kiralanma ihtimali Galatasaray'ın da ilgisini çekti. Bu konuda en ilginç değerlendirme Galatasaray'ın scout ekibinden geldi.

Scout ekibi, Dortmund'un oyun sistemine benzediği için Galatasaray'ı seçme olasılığının yüksek olduğunu rapor etti. Bunun üzerine Ergün'ün araştırmalara başladığı ifade edildi.

"TUDOR, TUCHEL'LE AYNI SİSTEMİ OYNATIYOR"

Futbol direktörü Cenk Ergün'e transfer raporu sunan Emre Utkucan, "Tuchel; Dortmund'a, Tudor'un oynattığı sistemin birebir aynısını oynatıyor. Emre Mor'u bir yere gönderirlerse oyun taktiğimizi gösterip Emre'yi kiralayabiliriz. Çünkü Emre oynadığı maçlarda Aubameyang'ın arkasında Kagawa ile beraber oynadı. Bizde de Bruma'nın oynadığı bölge... Avrupa'da takımlar yatırım yaptıkları oyuncuları ancak kendi sistemlerinde oynayan takımlara kiralar" ifadelerini kullandı. Ergün bunun üzerine çalışmalara başladı.

DORTMUND'UN KİRALAMA ŞARTI

Tecrübe kazanması için Emre Mor'u kiralamaya hazırlanan Borussia Dortmund'un 25 maç oynama garantisi ve oyuncunun yıllık ücretinin ödenmesini istediği bildirildi.

MENAJERİ TÜM İDDİALARA NOKTAYI KOYDU YA DA BİRİNDEN SÖZ ALDI

Türkiye'de Aziz Yıldırım ile görüntülenen, Emre Mor'u Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray'a önerdiği belirtilen menajer Muzzi Özcan, Alman basınına transfer ile ilgili konuştu.

Emre Mor'un menajeri Muzzi Özcan, 19 yaşındaki genç yıldızın transferi hakkında, "Emre bu yaz Türkiye'ye transfer olmayacak. Belki, Türkiye'ye tatil için gidebilir tabii. Türkiye'ye transferi ise belki 30'undan sonra olur." ifadelerini kullandı.

"DORTMUND, MAÇ TECRÜBESİ EDİNMESİNİ İSTİYOR"

Emre Mor'un Avrupa'nın en yetenekli gençlerinden biri olduğunu söyleyen Muzzi Özcan, "Şu an da Emre Mor'un transferi söz konusu bile değil. Borussia Dortmund, onun daha çok maç tecrübesi edinmesini stiyor. Emre, nadir bir mücevher ve hala öğrenme aşamasında. Emre için en iyisine Dortmund karar verecektir." diyerek sözlerini sürdürdü.

Emre Mor, daha önce Türk basınına da, "Dortmund, dünyanın en iyi takımlarından biri. Burada çok şey öğreniyorum, burada bir yıldız olacağım." demişti.

Geçtiğimiz yaz 9.75 milyon euro bonservis karşılığında Nordsjaelland'dan Dortmund'a transfer olan Emre Mor, bu sezon 15 maçta 589 dakika süre aldı ve 1 gol atıp 3 asist yaptı.

Kaynak:Sporx