Borussia Dortmund'da forma giyen milli futbolcu Emre Mor, Inter ile anlaştı. Adı birçok kez Fenerbahçe ile anılan Emre'nin İnter'e transferi açıklandı.

FENERBAHÇE TRANSFERİ GÜNDEMDEYDİ

Fenerbahçe' nin uzun zamandır listesinde tuttuğu Emre Mor' da flaş gelişmeler yaşanıyor. Sarı- lacivertlilerin 19 yaşındaki milli yıldızın menajeri Muzzi Özcan ile son bir görüşme daha yapıp el sıkıştığı ileri sürüldü. Sarı- lacivertliler oyuncu için Dortmund' a da "kiralama" tekfinde bulunuldu. Bundesliga ekibinin bu teklife bugün ya da yarın cevap vereceği ifade edildi. Dortmund' da yeni teknik direktör Peter Bosz' un, Emre Mor' a geniş kadrosunda çok fazla forma şansı vermeyi düşünmemesi, genç yıldızın Fenerbahçe' ye gelme ihtimalini artırıyor.

FENERBAHÇE TRANSFERDE ISRARCI

Fenerbahçe, Emre Mor’ un transferinde çok ısrarcı davranıyor. Oyuncuda problem yok, Almanlar da ilk 11 garantisi ile transfere olumlu bakmakta. Önceki günlerde oyuncunun menajeri kulübe gelmiş, fikir alışverişi yapılmıştı. Genç yıldızın transfere olumlu yaklaşmasından sonra Sarı- Lacivertliler vakit kaybetmeden Dortmund’ a tekliftre bulundu. Alman ekibine 1.5 milyon Euro (6 milyon TL) kiralama bedeli önerildi.  

DORTMUND'UN 2 ŞARTI VAR

Dortmund’ un da 2 şartı oldu. Alman devi, satın alma opsiyonunu kabul etmedi ve ilk 11 garantisi istedi. Durum böyle olunca  Sarı-Lacivertliler de bu öneriye ‘Tamam’ cevabı verip beklemeye geçtiği ifade edildi.