Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Emre Kocadağ: 'Atiba İle 1 Yıl Daha Devam Etmeyi Düşünüyoruz'

Beşiktaş'ın Asbaşkanı Emre Kocadağ, karantina günlerinde özel bir röportaj verdi.

Emre Kocadağ: 'Atiba İle 1 Yıl Daha Devam Etmeyi Düşünüyoruz'

Emre Kocadağ: 'Atiba İle 1 Yıl Daha Devam Etmeyi Düşünüyoruz'

Coronavirüs salgını sebebiyle global bir kriz yaşandığını vurgulayan Beşiktaş'ın Asbaşkanı, olaylardan kurtuluş planlarını şu şekilde anlattı:

GENÇLERİMİZ VAR

"Biz mali disipline uyma noktasında dürüst ve şeffaf olarak belirlediğimiz programa uyacağız. Spor yapılanmasında yeni dünya düzenine ayak uyduracak şekilde önlemler alacağız. Kulübün giderleri kısılacak, futbolcu maliyetleri aşağı indirilecek ve bütçemize uygun ödeyebileceğimiz maaşlar çerçevesinde olan oyuncuları alacağız. Başkanımızın ifade ettiği bir 'Öze dönüş' söylemi var. Güçlü altyapımızda iyi gençlerimiz var."

YARIŞIN İÇİNDE OLACAĞIZ

"Gerek kendi gençlerimizle gerekse yurtiçi ve yurtdışında iyi 'scouting' (gözlemcilik) yaparak, uygun maliyetli ama her zaman yarışın içinde olacak oyuncuları katacağız takıma. Oyuncuları gerçek maliyetleriyle transfer edip, gerçek ücretlerle oynatmayı düşünüyoruz. Şişirilmiş bir piyasa vardı, biz buna dahil olmayacağız. Kadro planlamasını yabancı veya yerli olarak ayırmıyoruz. Oyuncunun performans ve maliyeti önemli."

ATIBA İLE 1 YIL DAHA

"Gelecek sezonki futbol takımı maliyetimiz 30 milyon Euro civarında olur. Bu sezondan 20-25 milyon Euro daha aşağıda olacak. Atiba, Türkiye'yi çok seviyor, biz de onu çok seviyoruz. 1 sene daha devam etmeyi düşünüyoruz. Gençlerle ilgili durumu hocamız değerlendirecek. Uygun gördüklerini kampa götürüp yeterli bulduklarını kadroya alır. Beşiktaş forması herkese eşit mesafede, hoca hak edene verir formayı."

GÖNLÜM SEYİRCİLİ OYNANMASINDAN YANA

"Gönlüm ligin seyircili bir şekilde oynanmasından yana. UEFA ve TFF'den çıkacak kararı bekliyoruz. Bir şekilde maç takvimi ayarlanır. Yeni sezon biraz ötelenebilir. Oynanmasına karar verecek olan idare onu da ayarlayacaktır. Lig tescil olmaz. Öyle bir seçenek olduğunu düşünmüyorum. 5 takımın şampiyonluk mücadelesi var."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR