Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe' de kadro dışı bırakılan Emmanuel Emenike, Yunanistan ekibi Olympiakos ile 2 senelik mukaveleye imza attı. 

EMENİKE' DEN RESMİ İMZA BUGÜN GELDİ

Bugün uçak ile Yunanistan' ın Atina şehrine giden Nijeryalı forvet oyuncusu, Yunan temsilcisinin yöneticileri ile bir araya gelerek transferi resmileştiren imzayı attılar.

EMENİKE' DEN KISA BİR RÖPORTAJ GELDİ

Nijeryalı forvet Emmanuel Emenike, İstanbul' dan ayrılmadan önce Atatürk Havalimanı' nda verdiği kısa röportajda "Olympiakos' a transfer olacağım için heyecanlıyım ve gerçek manada mutlu hissediyorum. Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri olan Fenerbahçe' de şampiyonluk yaşadım. Hala bu takımın bir parçasıyım. Bu takım için birçok gol kaydettim. Süper Kupa kazandım. Türkiye' de uzun seneler futbol oynadım. Burası adeta benim evim gibi oldu. Buraya 2009 senesinde  geldiğimde bir çocuktum. Burayı evim gibi görüyorum. Hep burada olacağım" ifadeleriyle sarı lacivertli ekibe duygusal bir şekilde vedasını gerçekleştirmişti.

Emmanuel Emenike bu sezon başında yıldızlaştığı Monaco maçından sonra performansı düşmüş ve yeniden yedek kulübesine çekilmişti.