Tuncay Şanlı'ya 10 yıl aradan sonra Fenerbahçe'ye dönme şansı doğdu. 2007'de ani bir kararla yuvadan ayrılıp Premier Lig ekiplerinden Middlesbrough'ya transfer olan Şanlı'nın yeri o gün bugündür bir türlü doldurulamamıştı. Takımda işlerin her kötü gidişinde aranan kan hep "Tuncay Şanlı ruhu" olmuştu. Futbolculuğu bırakıp kariyerinde teknik direktörlük sayfası açan Şanlı'ya yeniden Fenerbahçe şansı doğdu. Henüz resmen açıklanmasa da Dick Advocaat'la devam etmeyip yeni sezonda takımı Aykut Kocaman'a teslim etmeyi hedefleyen Fenerbahçe Yönetimi, Tuncay Şanlı'yı da teknik kadroya dahil etmeyi planlıyor.

Şanlı'nın Fenerbahçe'de çalışmaya başlaması, aslında Kocaman'ın göreve gelmesiyle direkt ilişkili değil. Başkan Aziz Yıldırım'ın, başka hoca da getirilse Tuncay Şanlı'yı bir şekilde takımda görevlendirmek istiyor. Bu gerçekleşirse, Fenerbahçe'de "şanlı ruh" yeniden canlanacak.

Yönetici Ali Yıldırım, daha önce birçok kez başkan Aziz Yıldırım'ın Tuncay Şanlı'yı takımda görmek istediğini aktarmış, Şanlı'nın özellikle genç oyuncuların gelişimine büyük katkı yapabileceğini iletmişti.

SAKARYASPOR'DA BAŞARISIZ OLDU

2007'de Fenerbahçe'den ayrıldıktan sonra sırasıyla Middlesbrough, Stoke City, Wolfsburg, Bolton Wanderers, Bursaspor, Umm-Salal, Pune City formaları giyen Tuncay Şanlı, futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlük deneyimi de yaşadı. Şanlı, son olarak bu sezon 3. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'u çalıştırmış, başarısız sonuçların ardından görevine son verilmişti. Sakaryaspor, Şanlı'nın yönetiminde 13 müsabakada 6 galibiyet, 4 beraberlik ve 3 mağlubiyet alarak 22 puan toplamıştı.

Kaynak: Milliyet