Arsenal ve Galatasaray'da oynadığı futbol ile adından söz ettiren ve bir döneme damga vuran Eboue yeşil sahalara geri dönmeye hazırlanıyor. 

Konu ile ilgili edinilen bilgiye göre, Sarı Kırmızılı takımdan ayrıldıktan sonra bir türlü istediği futbolu sergileyemeyen ve takım bulmakta zorluk çeken Eboue, Macar takımı Ferencvaros ile antrenmanlara çıktı.

EBOUE'NİN YENİ DURAĞI MACAR LİGİ

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra İngiliz ekibi Sunderland ile anlaşan ancak burada hiç bir maça çıkmadan sözleşmesi feshedilen Eboue sonunda oynayabileceği takımı Macar Ligi'nde buldu.  

MART AYINDAN SONRA FUTBOLA GERİ DÖNECEK

Fildişili futbolcu Eboue geçen sene Mart ayında, eski menajeri Sebastien Boisseau'ya olan borcunu uzun zamandır vermediği için FIFA tarafından 1 sene daha futboldan men edilme kararı verilmişti.Mart ayında cezası sona erecek olan Eboue, bu zaman dilimi sonrasın da Macar ekibi Ferencvaros takımında forma giyemeye başlayacak.

Fildişili futbolcu Eboue, senelerini İngiltere Ligi'nde geçiren  ve Macaristan Milli Takımı'nın uzun senelerdir önemli isimlerinden olan 38 yaşındaki Zoltan Gera ile Ferencvaros'ta beraber forma giyme şansına da sahip olmuş olacak.