Dursun Özbek, sarı-kırmızılı takımın 7 hafta sonra iyi bir durumda olduğunu ve bu durumun kendilerine rehavet getirmediğini dile getirdi. Başka Dursun Özbek istikrarı sürdürürek sene sonu şampiyon olacaklarını ifade etti. Şampiyonluğun en büyük adayı olduklarını ifade eden Özbek, performansımızı puan farkı düşürmemesi lazım dedi.

Öte yandan sakatlığına rağmen Milli Takım'ın kadrosuna alınmış olan Tolga Ciğerci'nin, Lucescu ile yaptığı görüşme sonrası kampa katılmayacağı açıklandı.

Galatasaray'ın 3-2 kazandığı Kardemir Karabükspor maçında sakatlığı yüzünden forma alamayan Tolga Ciğerci'nin, A Milli Takım'ın İzlanda ve Finlandiya maçları aday kadrosuna dahil edilmesi ilk etapta kafaları karıştırmıştı.

Öte yandan Galatasaray yönetimi, ligde başarılı bir sezon geçiren Igor Tudor'un sözleşmesini Fenerbahçe derbisinden sonra uzatıp uzatmayacağına karar verecek.

Geçen sezondan bu yana bütün eleştirilere rağmen Tudor'un arkasında durmuş olan başkan Dursun Özbek, Hırvat teknik direktörün sözleşmesini uzatmak istediği belirtildi.

Yönetim, ligde başarılı bir sezon geçiren  ve taraftarın güvenini almış olan Tudor'un kontratını, Fenerbahçe'yi de yenmesi durumunda 9. haftada 2 sene daha uzatacağı bildirildi.