Galatasaray Başkanı Özbek, Ankara'da yapılan TFF Olağan Genel Kurulu Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'ye saldırmasına dair sorulan bir soruyu cevaplayan Özbek, olayı çok ayrıntılı bilmediğini ve bu konunun milli takımın problemi olduğunu ifade etti.

Arda Turan'ın Galatasaray'a kiralanması iddialarına dair de açıklama yapan Başkan Özbek, Barcelona ile böyle bir görüşmelerinin olmadığını belirtti.


Transfer konusunda basın mensuplarına açıklama Özbek, "Transfer için ortalama 2 ay evvelden çalışmalarımızı başlattık. Tudor'un verdiği rapor doğrultusunda ve scout ekibinin araştırması sonucunda bize verilen raporda yönetim şu an için çalışmalarını sürdüyor. Çok araştırıyoruz. Bütçemize uygun, Galatasaray'a yakışır düzeyde transfer sezonu yaşamak istiyoruz. Sonuçlandırılmış herhangi bir transfer yok. Gündemimizde 5 isimden oluşan oyuncu listesi var. Görüşmeler sürdüğü için kesin sonucunun şu anda ne olduğunu söylemek mümkün değil" dedi.

"SNEİJDER'E TEKLİF YOK"


"Sneijder'e gelen teklif var mı?" sorusuna Özbek, "Zenit'ten şu ana kadar gelmiş bir teklif bulunmuyor. Sneijder hala bizim futbolcumuzdur ve önemli yıldız bir oyuncumuzdur. Bu konuda bize gelen herhangi bir transfer teklifi olmadı" yanıtını verdi.

Bruma'nın Leipzig'e transferi konusunda ise görüşmelerin henüz nihayete ermediğini bildiren Özbek, yakın zamanda bir sonuç alacaklarını kaydetti..