Birleşik Arap Emirlikleri Barcelona’nın sponsoru Katar’ın olduğunu belirterek bunu ülkeleri içinde giyenlere 15 yıl hapis cezasının uygulanacağını belirtti.

YASAK DİĞER 10 ÜLKEYE DE YAYILABİLİR

Konu ile ilgili edinilen bilgiye göre, İtalyan La Repubblica gazetesi Katalanların formasını giymenin yasak olacağı bu olayın Katar ile diplomatik ilişkisini kesen diğer 10 ülkede de uygulanabileceğini belirtti.
Gerçekleştirilecek olan hapis cezasının 110 bin İngiliz Sterlin para cezasına dönüşebileceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

BU OLAYDA NELER YAŞANMIŞTI

Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Suudi Arabistan gibi ülkeler Katar’a hava sahasını kapattığını açıkladı. Suudi Arabistan bu diplomatik kriz yüzünden ayrıca Katar’a kara sınırını kapatmıştı.

Öte yandan Barcelona önümüzdeki dönem için transfer çalışmlarına başladı. Bu sezon La Liga'da Real Madrid'in şampiyon olması Katalanları harekete geçirdi. 

Barcelona'nın yeni hocası Ernesto Valverde önümüzdeki sezon kadroda köklü değişiklik yapması bekleniyor. Katalanlarda oynayan Türk futbolcumuz Arda Turan'ı Valverde'nin takımda istemediği gelen haberler arasında yer alıyor. Arda Turan'ın ismi İngiltere'den Arsenal takımı ile anılıyor. Önümüzdeki günlerde bu konunun netlik kazanması bekleniyor.