Didier Deschamps Türkiye'yi Öve Öve Bitiremedi!

Fransa Milli Takımı teknik direktörü Didier Deschamps, A Milli Takımımız ile karşılaşacakları maç öncesi dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Didier Deschamps Türkiye'yi Öve Öve Bitiremedi!

Fransa Milli Takım Teknik Direktörü Didier Deschamps, A Milli Takımımız ile oynayacakları karşılaşma öncesinde konuştu.

"SİYASİ BİR MAÇ OLMAYACAK"

Maçın siyasi bir anlamı olmadığını söyleyen Fransız hoca, "Maçın önemini iyi biliyoruz. Bizimle aynı puanda olan bir takımla oynayacağız. İki takım da 3 puan alamayacak tabii ki, biri için avantaj olacak. Hedefe odaklanmalıyız ve maçı kazanmalıyız. Biz stattayız, sporla ilgileniyoruz. Statta iyi ambiyans olacak. Siyasi problemler var olabilir ama bizim maçımız ile doğrudan ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Bunu çok fazla düşünmeden, maç ve futbol içinde kalmayı tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"İLK MAÇTA TÜRKLER ÇOK ÇOK İYİ OYNADI"

Türkiye'de 2-0 kaybettikleri maç hatırlatılan deneyimli hoca, "İlk maçtan hiçbir şeyi görmek istemem. İlk maçta Türkler çok çok iyi oynadılar ve öyle oldu. Şimdi farklı davranmamız gerekiyor ki farklı bir skor alalım. İlk maçta Türklerin iyi yaptığı, bizim yapamadığımız şeyleri inceliyoruz ama abartmaya da gerek yok. Tamamen aynı maç diyemeyiz aynı takımlar olsa bile" dedi.

"BURAK YILMAZ VE CENK TOSUN ÇOK ETKİLİ"

Cenk Tosun ve Burak Yılmaz'a dikkat çeken Deschamps, "Türkiye'nin bizim gibi 18 puanı var, etkili, katı, sert bir takım. Sadece 2 gol yediler, onlar da duran toplardan. 18 puanı kesinlikle hak ediyor. Forvette Burak, Cenk, Çalhanoğlu ile etkili olan bir takım. Futbola tutkuyla bakan ve ateşle oynayan bir takım. Bugün bu puandalar ise bu hak ettikleri içindir. Karakterli ve potansiyeli olan bir takım. Burak Yılmaz ve Tosun birlikte çok etkili olabiliyor, oyuna derinlik ve hız katıyor. Defans organizasyonu da çok başarılı" diye konuştu.

"TÜRKLER KENDİ TAKIMLARINA ÇOK BAĞLI"

Türk taraftarlarımızın statta çoğunluk olma ihtimali üzerine teknik adam, "Kendi evimizde oynuyoruz. Taraftarımız da uzun süredir sahamızda iyi bir ambiyans yaratıyor. Kaç Türk taraftar olacağını bilmiyorum. Türkler takımlarına çok bağlı, çok ateşli ve tutkulu taraftarlar. Oyuncularım ve ben kaç taraftarları olduklarıyla ilgilenmeyeceğiz" mesajını yolladı.

Son Dakika Spor Haberleri İçin aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri-->