Beşiktaş’ın kanat bölgelerinde oynayan Quaresma ve Babel isimlerine büyük bir sorumluluk düşmüştü. Kara Kartal şampiyon olduktan sonra bu oyuncuların yerine oynayacak alternatif isimler bakmaya başladı. Siyah Beyazlı kulüp kanat bölgesine ilk olarak Fenerbahçe’de kiralık olarak top oynayan Jeremain Lens ismini gündemine aldı.

KARTAL LENS’İN KULÜBÜ İLE TEMASA GEÇTİ

Transfer çalışmalarına hız veren Siyah Beyazlı ekip Lens’i transfer etmek için takımı Sunderland ile temasa geçti. Jeremain Lens için yapılan pazarlığın sürdüğü istenilen rakamlarda anlaşılırsa bu oyucunun transfer edileceği belirtildi.

ADVOCAAT’TAN ŞAŞIRTAN KARAR

Siyah Beyazlı kulübün Başkanı Fikret Orman Lens transferinin mali şartlara bağlı olduğunu belirtmişti. Beşiktaş Sunderland kulübünü 3 Milyon Euro’ya transfer etmek için çalışmalara yapmaya devam ediyor. Diğer yandan sezon sonu Fenerbahçe’den ayrılarak Hollanda Milli Takımı’nın başına geçecek olan Dick Advocaat’ın Lens’e Beşiktaş’a git dediği öğrenildi.

Öte yandan Kara Kartal bu sezon takımda kiralık olarak oynayan Vincent Aboubakar'ı transfer etmek için çalışmalara başaldı. Beşiktaş kulübünün Başkanı Fikret Orman'ın bu transfer için Portekiz'e giderek Porto kulübü ile görüşeceği ortaya çıktı.