Devleşen Lung Ağlayarak Sahayı Terk Etti

Kayserispor'un Galatasaray'la yaptığı maçta kaleyi koruyan file bekçisi ilk devrenin sonunda sahayı terk etmek zorunda kaldı.

Devleşen Lung Ağlayarak Sahayı Terk Etti

Kayserispor'da Galatasaray maçının ilk yarısında defalarca kalesinde gole izin vermeyen Silviu Lung, ilk 45 dakikanın sonlarında sakatlandı.

Kayserispor'un Rumen file bekçisi Silviu Lung kalede yılın performansını sergiledi. Galatasaray maçı öncesinde çıktığı 7 karşılaşmada kalesine gelen 39 topu çıkaran ve Süper Lig'in en çok kurtarış yapan file bekçisi olan Lung, sarı-kırmızılılar karşısında da devleşti. İlk yarıda 3'ü çok net olmak üzere tam 7 kurtarışa imza atan tecrübeli eldiven, Kayserispor'un soyunma odasına beraberlikle gitmesini sağladı.

SAKAT SAKAT KURTARDI

İlk devrenin son anlarında topu uzaklaştırdığı bir pozisyonda üst adalesinde problem yaşayan ve sakatlığına rağmen kurtarışlarına devam eden 31 yaşındaki file bekçisi, son topta kendisini yere bıraktı. Gözyaşlarını tutamayan Lung sakatlığı sebebiyle devrede oyundan alındı. 45 dakikadaki kurtarışlarıyla takımını ipte tutan Rumen eldiven, son dönemin en başarılı kaleci performanslarından birini sergiledi.

İSMAİL DE ONU ARATMADI

Galatasaray altyapısında yetişen ve 2 seneliğine Kayserispor'a kiralanan İsmail Çipe, Lung'un sakatlığı sonrasında eldivenleri devraldı. Cimbom, İsmail'in koruduğu kaleye, Lung'a olduğu kadar baskı kuramadı. İsmail penaltıya engel olamasa da 4 kurtarışla başarılı performans sergiledi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR