AHMET ÇAKAR: G.Saray-Beşiktaş derbisinin sonucu şampiyonluk yarışının sonucunu tam anlamıyla çözmese de önemli şekilde belirleyici olur. Şayet Beşiktaş kazanamazsa ve ertesi gün de Fenerbahçe Başakşehir'i yendiğinde puan farkı 1'e iner ve savaş kıran kırana son iki haftaya taşınır. Ama Beşiktaş kazanırsa Fenerbahçe büyük bir moral bozukluğu içine girer. Zira ertesi gün hem Başakşehir ile oynayacaklar hem de sadece Beşiktaş açısından geriye iki maç kalmış olacak.

ÖMER ÜRÜNDÜL: Derbi son derece önemli bir maç. Galatasaray da kupa finalinde bir garantisi olmadığı için beşincilik peşinde koşuyorlar. Maçı da kendi sahalarında oynayacaklar. Pazar günü Beşiktaş istediği sonucu alsa da eğer Fenerbahçe son 3 maçını kazanırsa yine her şey Konya'da belli olur.

LEVENT TÜZEMEN: Derbi şampiyonluk düğümünü çözmez... G.Saray, Beşiktaş'ı yenerse şampiyon F.Bahçe olur. Ama Beşiktaş 1 puan alırsa şansını sürdürür. Kazanması halinde de yüzde 75 şampiyon olur. Ancak TT Arena'da G.Saray'ın derbi maçlarda rakiplerine karşı ciddi bir üstünlüğü var. Seyirci bu sezon tüm derbi maçlarda tribünleri doldurdu. Sneijder'in de takıma katılacağını düşünürsek kafa kafaya bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

GÜRCAN BİLGİÇ: Kağıt üstünde Beşiktaş'ın farklı kazanacağı bir maç. Galatasaray kendi sahasında oynamasına rağmen iki takımın form grafiğinde ibreyi lehine çevirmesi zor gözüküyor. Galatasaray taraftarının büyük bölümü, Beşiktaş'ın şampiyon olmasını istiyor. Bu nedenle maça farklı bakanlar var. Ama tribün ile sahanın şarkısı farklıdır. Galatasaray için kalan maçlara ve rakiplerinin oynayacağı takımlara baktığımızda Avrupa'ya gitme yolu ligde daha kolay gözüküyor. Bu nedenle cezalarını çekmeleri için puan almaları şart. Ama bu haftadaki İstanbul derbileri zirvedeki takımlardan birinin puan kaybına sahne olur. Kaybeden de ikinci olur.

İSKENDER GÜNEN:  TT Arena'da oynanacak olan derbi Süper Lig'de düğümü çözme yolunda bir adım olur. Çünkü kalan iki maçta özellikle son maçlar bana göre kolay değil. Lider olan takımın bir beraberlik hakkı var. Her ne kadar büyük bir avantaj gibi gözükse de her maçın kendi içindeki zorluklarını göz önüne aldığımızda bana göre son maçlar şampiyonu belirleyecektir.

METİN TEKİN: Şampiyonluk yarışı için bu maçı tek başına değerlendirmek yanlış olur. Çünkü aynı şekilde yarıştaki en büyük rakip Fenerbahçe'nin de Başakşehir maçına bakmak lazım. Ama bu hafta şampiyonluk düğümü çözülebilir mi diye sorarsanız, benim düşüncem çözülmeyeceği yönünde. Beşiktaş'ın olası galibiyeti, Fenerbahçe'nin puan kaybı önemli yol kat ettirir. Ama ben şampiyonluğun son haftaya kalacağı düşüncesindeyim.