Deniz Çoban'dan MHK'ye Eleştiri!

Eski Hakem Deniz Çoban, Bu hafta oynanacak karşılaşmalara atanan Süper Lig hakemlerini değerlendirdi.

Deniz Çoban'dan MHK'ye Eleştiri!

Eski Hakem Deniz Çoban, Bu hafta oynanacak karşılaşmalara atanan Süper Lig hakemlerini değerlendirdi.

Ligin boyu kısaldı. Hataların telafisinin zorlaştığı haftalara giriliyor. 6 takım zirve yarışında. Böyle bir lig için hakem atayan tarafta olmak, Zekeriya Başkan’ın ve ekibinin yerinde olmak hiç kolay değil. 9 maça 9 hakem, 9 da VAR masasına hakem bulmak epeyce zorlaştı.
Bu haftadan itibaren görüyoruz ki artık ‘ödül/ceza’ uygulaması büyük oranda rafa kalkmış. Performansı düşük olan, bir önceki hafta VAR’a gidip notu kırılan hakemler fazla nazara alınmamış.

Haftanın maçında Cüneyt Çakır var... Zirvenin maçında o düdük çalacak. Çakır’ın en son Trabzon’da düdük çaldığı maç, meşhur, ‘Denayer’in penaltısı verilmedi’ tartışmalarının olduğu maçtı. O zaman Trabzonspor eski stadında maçlarını oynuyordu. Maçlarda ilave yardımcı hakem sistemi vardı. Hatta ben o maçın ilave yardımcı hakemiydim. Anlayacağınız 5 yıldır Çakır’ın Trabzon’a yolu düşmüyordu. Böyle zorlu bir maç yerine daha rahat bir maçta Trabzon’a gitmesi doğru olabilirdi ama yine de 5 yıllık ambargonun kırılıyor olması güzel. Çakır tecrübesi bu maça fazlasıyla yeter diye düşünüyorum, yeter ki şanssızlık yaşanmasın.

Beşiktaş-Başakşehir maçında genç hakemlerimizden Abdulkadir Bitigen var. Bu sezon çıkış yakalayan, zor maçlarda görev verilmeye başlanan bir isim. Kariyer maçı olacak bir maç. Bu eşiği geçecek olan Bitigen, artık rüştünü ispat etmiş olur. İnşallah tecrübesizliğinden kaynaklı bir problem yaşamaz.
Geçtiğimiz hafta Galatasaray maçındaki başarılı performansı Mete Kalkavan’ı Fenerbahçe maçına taşımış görünüyor. Geçtiğimiz hafta sınıfta kalan Alper Ulusoy’un Galatasaray maçına atanmasını ise garipsediğimi belirtmeliyim. Hafta içinde yapılan toplantıdan sonraki sakin açıklamalar, hafta sonu yükselen tansiyonu şimdilik azaltmış gösteriyor. Bu durum maçlara olumlu şekilde yansıyabilir. En azından hakemlerin üzerindeki baskı bir nebze kırılmış oldu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri