Çağrılmayan gözlemcilerin TFF ile ilişkilerinin kesildiği iddia edildi.
 
Futboldaki FETÖ/PDY soruşturması hız kesmeden sürüyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), MİT'ten gelen raporlar doğrultusunda daha önce 150 civarında hakem, gözlemci, kurul üyesi ile yollarını ayırırken, bugün yeni isimler ortaya çıktı. TFF, yarın yapılacak Gözlemci Semineri'ne uzun yıllardır Türkiye liglerinde görev yapan onlarca gözlemciyi çağırmadı.
 
Cüneyt Çakır'a FETÖ şoku!Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır, geçtiğimiz haziran ayına dek TFF'de profesyonel hakemlerin sorumlusu olarak görev yapıyordu.
 
Bu isimler arasında FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın babası Serdar Çakır, Fahir Ersoy, Metin Aydoğan, Necdet Erdilek, Turgut Sığıç ve Hasan Başdemir'in bulunduğu öğrenildi.
 
ESKİ MHK ÜYELERİ DE ÇAĞRILMADI
 
Ayrıca, Kuddusi Müftüoğlu başkanlığındaki son Merkez Hakem Kurulu'nda üye olarak görev yapan ve TFF'nin gözlemci kadrosunda bulunan Bünyamin Gezer, Sadettin Güler, Zafer Demir, Yıldıray Arslan, İsmet Cengiz, Erdal Güleç, Hakan Özkan ve Hikmet Öksüzoğlu da seminere davet edilmedi. Bu isimlerle de yolların ayrıldığı belirtiliyor.
 
NAMOĞLU: ÇAKIR SAĞLIK RAPORU VERDİ
 
Bu arada MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, TFF ile olan sözleşmesi yenilenmeyen üst klasman hakem gözlemcisi Serdar Çakır'ın kalp rahatsızlığı raporunu gözlemciler kuruluna sunarak, bundan böyle görev yapamayacağını bildirdiğini açıkladı.
 
İLHAMİ KAPLAN SON DAKİKADA DİREKTEN DÖNDÜ!
 
Öte yandan, Merkez Hakem Kurulu'nda (MHK) Kuddusi Müftüoğlu'nun yerine başkanlığa getirilen Yusuf Namoğlu'nun, yönetim kuruluna almak istediği eski hakem İlhami Kaplan'ın da (üstte) son dakikada MİT'ten gelen olumsuz rapor nedeniyle yönetime alınmadığı öğrenildi. Kaplan, Namoğlu'nun daha önceki MHK yönetim kurulunda da görev yapmıştı.
 
"SORUŞTURMAN TEMİZ ÇIKTI AMA..."
 
DHA'nın haberine göre MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, konu ile ilgili olarak İlhami Kaplan'a şu açıklamayı yaptı:
 
"Soruşturman temiz çıktı ve MİT’ten de olumlu rapor geldi. Ancak seni MHK’nın içinde değil, başka bir ortamda değerlendireceğiz. Bunun için bir zaman geçmesi gerekiyor."(Hürriyet)