Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Takım'a İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli takımın başındaki hocanın yerli olması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milli Takım'a İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Milli Takım Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli takımın başındaki hocanın yerli olması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ATV-A Haber ortak canlı yayınında gündemle alakalı soruları cevapladı.

"VAR Sistemi’ni de kontrol edecek bir sistem yararlı olur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli takım ve VAR Sistemine ilişkin açıklamasında şu sözleri aktardı:

"Hakemlik olayına çok girmek istemem. VAR sistemi eğer bir kontrol mekanizması olarak onu da kontrol eden ayrı bir mekanizma kurulursa faydalı olacağına inanıyorum. Bunu özellikle güreşte benzer sistem başladı, futbolda acaba olmaz mı, hep bu konuşulurdu. Şimdi futbolda da olmasını, bazı hatalar yanında ağırlıklı olarak faydasına inanıyorum. O telaş içerisinde hakem gelip, bakıp acaba orada doğru kararı verebildi mi? Şimdi eğer bir check balans sistemiyle ayrı bir hakem heyeti olabilirse, takip ediyorsa hata payı orada adeta sıfıra doğru düşebilir. Çünkü kolay değil bu iş. Bir hata penaltı getirir. Bir hata penaltısını elinden alabilir. Bunlara tabii hakikaten o takıma gönül veren isyanlar isyan etti gibi yöneticileri de isyan ediyor."

"Milli Takımın başında yerli teknik direktör olmasını isterim"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Takıma ilişkin de yorumlarda bulundu:

"Yerli ve milliliği savunan bir Cumhurbaşkanı olarak aslında yerli bir hocamızın olması benim arzumdur. Geçmişten bugüne geldiğimizde biz yerli olanlarla başarı elde ettik. Dolayısıyla gerek bütün kendi liglerimizde futbolcuları tanıma noktasında, onların takibi noktasında yerli hoca çok daha etkili olacaktır. Yabancı benim liglerimde oynayan oyuncuların performansını bilemez. Yerlisi bilir. Bir defa sene boyunca kim kimdir gayet iyi biliyor. Hepsinin ruhunu biliyor, ciğerini okuyor. Gencinden tecrübelisine varıncaya kadar oluşturduğu teknik kadrosuyla kalkıp da çarşıda pazarda kim var diye bakamazsın, yetiştireceksin. İspanya'da bir yetkili bana 'yüz binin içinden çekip çıkarıyoruz takımı' dedi. Çıkardığı yedeği ile beraber taş çatlasa 20 kişi. Bir yerli, kendi teknik kadrosuyla beraber Türkiye bu işte var olduğunu ispat edecekse bu işin içerisine girmesi lazım diye düşünüyorum."

"Ankara 19 Mayıs Stadyumu Wembley Stadı'nı geçecek"

Türkiye'deki stadların benzerinin Avrupa'da bile bulunmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları aktardı:

"Kapalı salonlarımız, yüzme havuzlarına kadar. İstiyoruz ki, bütün bunları yaparken bunun içeriği önemli. Ankara'da şu anda Osmanlı'nın kendi stadı vardı. Eryaman'ı bitirdik. Hepsinden öte 19 Mayıs ki çok muhteşem bir stadyum, Wembley'i aşacak."

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR