CSKA Moskova formasını terleten Sırp yıldızı Milos Teodosic, önümüzdeki sezondan itibaren Rus ekibinde kalmayacağını ve NBA' de oynamayı amaçladığını ifade etti.

Geçtiğimiz hafta sonu Sırbistan' da evlilik adımı atan Milos Teodosic, ülkesinde yayın yapan Novosti' ye geleceği hakkında önemli beyanlarda bulundu.

NBA'DE OYNAMAK İSTİYOR

2011 yaz transfer sezonunda geldiği CSKA Moskova olduğu ve bu sene mukavelesinin sona erdiği CSKA Moskova' dan büyük ihtimal ile ayrılacağını belirten 30 yaşındaki guard mevkisinde oynayan Teodosic, NBA' e gitmek adına alternatifleri değerlendireceğini belirtti.

İŞTE TEODOSİC'İN AÇIKLAMALARI

''CSKA Moskova' da kalmayacağımdan artık emin gibiyim ama kariyerimi nerede idame ettireceğim henüz net değil. NBA' de oynamak istiyorum ama nerede ve ne zaman olacağını öğrendiğimde bunu beni destekleyenler ile paylaşacağım'' ifadelerini kullanan deneyimli basketbolcu için Chicago Bulls' un transfer görüşmelerini devam ettirdiği biliniyor.

EUROLEAGUE İSTATİSTİĞİ KISKANDIRIR CİNSTEN

Euroleague' de geride kalan sezonu 16.1 sayı, 6.8 asist ve 2.1 ribaunt ortalamalarıyla tamamlayan Teodosic'e CSKA Moskova 12 milyon euro değerinde 3 yıllık yeni sözleşme teklif etti.