C.Ronaldo'ya Şok Dava! Hapis Cezası Gelebilir

Madrid Savcılığı yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'ya vergi kaçakçılığı suçundan dava açacak.

C.Ronaldo'ya Şok Dava! Hapis Cezası Gelebilir

Madrid Savcılığı, Real Madrid’in dünya yıldızı futbolcusu Cristiano Ronaldo’ya vergi kaçırma sebebiyle dava açmaya hazırlanıyor. Savcılık Cristiano Ronaldo’nun 14.7 Milyon Euro vergi kaçırdığını iddia ederken açılacak olan dava ile Portekiz yıldız oyuncu hakim karşısına çıkacak.

Bundan önce İspanya basınında çıkan haberlere göre yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo’nun, 2010 yılında Virgin Adaları’nda imaj hakları gelirlerini gizlemek amacıyla bir şirket oluşturduğu belirtilmişti.

Savcılık Cristiano Ronaldo’nun Ocak 2010 senesinde İspanya’da vergi mükellefi olduğunu hatırlatarak Portekizli oyuncunun 2011 yılında 1.4 Milyon, 2012 yılında 1.7 Milyon, 2013 yılında 3.2 Milyon ve son olarakta 2014 senesinde 8.5 Milyon Euro vergi kaçırdığı iddia edildi.

MESSİ’YE HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Portekizli yıldız futbolcunun iddianamesini hazırlayan ve gereken kanıtların olduğunu belirten savcılığın 30 Haziran tarihine kadar dava açması bekleniyor.
En son Katalanların formasını giyen Arjantinli yıldız Lionel Messi’ye, 4.1 Milyon Euro vergi kaçırdığı sebebiyle Yüksek Mahkeme tarafından 21 aylık hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak daha sonradan Messi’nin cezası para cezasına çevrilmişti.

Diğer yandan yıldız futbolcu bu sene Real Madrid forması ile Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu'nu tatmış ve başarı karnesine bu yolla bir yenisini eklemişti.

Yorum Yaz

Diğer Spor Haberleri