Sarı Lacivertli takım, Mehmet Ekici ve Valbuena transferlerinde sonunda mutlu sona ulaştı. Fransız ekibi Monaco’da top oynayan Nabil Dirar’ı İstanbul’a getirmeye düşünen kanarya bu transferi de büyük bir ölçüde bitirmiş sayılır. Ancak Fenerbahçe çok istediği ve bir türlü bir sonuca bağlayamadığı Gael Clichy transferi adeta arapsaçına döndü.

Fransa’nın önemli yayınlarından biri olan L’Equipe, Sarı Lacivertli takım ile Clichy’nin 3 senelik anlaşma için masaya oturduğu pazarlıkların hala devam ettiğini bildirmişti. Ancak 31 yaşındaki futbolcunun tek isteyeni yalnızca Fenerbahçe değil.

CLİCHY’İN TÜRK TALİPLERİ

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray ve Medipol Başakşehir bu transfer için nabız yokladığı ve yaptıkları tekliften sonra beklemeye çekildiği biliniyor.

Fenerbahçe yıldız oyuncunun peşinde olan takımları görünce bu transfer için elini çabuk tutmaya başladı. Kanarya Clichy transferini en yakın zamanda bitirip oyuncuyu İstanbul’a getirmeye çalışacak.

Diğer yandan Sarı Lacivertli takım transfer konusunda gaza bastı. Forvbet bölgesi için Aboubakar ismini gündemine alan Kanarya bu transfer içinde nabız yoklayacak. Aboubakar eğer Siyah Beyazlı takım ile anlaşamazsa Fenerbahçe'ye gelebilir.