Yeşil sahalarda senelerdir devam eden Galatasaray - Fenerbahçe rekabeti, Süper Lig’in tatile girmesi ile birlikte transfer piyasasındaki gelişmelere son hızda devam ediliyor. İki ezeli takımı karşı karşıya getiren son yıldız isim ise, Manchester City'nin Fransız sol bek oyuncusu Gaël Clichy oldu.

CLİCHY GALATASARAY İLE ANLAŞTI

Manchester City ile sözleşmesi 1 Temmuz'da bitecek olan ve bu tarihten sonra istediği kulübe bonservis ücreti olmadan imza atabilecek olan Fransız yıldız, kendisi ile ilgilenen iki Türk takımı arasından sonunda tercihini gerçekleştirdi. Fransız basınında çıkan haberlere göre Fransız yıldız oyuncu Clichy, Sarı Lacivertli takımın gerçekleştirdiği teklifi beğenmedi ve ezeli rakibi Galatasaray ile 3 senelik anlaşmaya vardı. Gerçekleştirilen haberin devamında görüşmelerin tam olarak bitmediği ancak kısa zaman içinde resmi bir açıklamanın yapılacağı belirtildi.

Gaël Clichy futbol hayatında Cannes ve Arsenal gibi takımların formasını giymiş son olarak 2011 yılında Manchester City takımına 15 Milyon Euro karşılığında transfer olmuştu. Manchester City ile toplamda 203 maça çıkan Clichy bu karşılaşmalarda 3 gol 14 asistlik bir performans ortaya koydu.